دیدار ریاست مرکز آموزش عالی ممسنی و نماینده شهرستان با مقام عالی وزارت علوم
Posted on تير 19, 1397 22:25
دیدار ریاست مرکز آموزش عالی ممسنی و نماینده شهرستان با مقام عالی وزارت علوم

  در دیدار  با مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قول مساعد و موافقت اولیه  با راه اندازی  3 رشته جدید در مرکز آموزش عالی دولتی ممسنی و اجازه  برای جذب 6 نفر هیات علمی گرفته شده است.

دکتر مسعود گودرزی نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر محمد بازیار رییس مرکز آموزش عالی ممسني با دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و در خصوص مسایل و مشکلات و نیازهای مرکز آموزش عالی دولتی ممسنی به بحث و گفتگو پرداختند.
 
در ابتدای این دیدار دکتر گودرزی ضمن اشاره به پتانسیل ها، مزیت ها و جايگاه رفيع شهرستان های حوزه انتخابیه در بخش آموزش عالي، خواستار توجه بیشتر وزیر علوم به مراکز دانشگاهی موجود در این دو شهرستان بویژه مرکز آموزش عالی دولتی ممسنی شد و به برخی از مشکلات پیش روی این واحدها اشاره و راهکارهایی را پیشنهاد نمود.
 
در ادامه این دیدار دکتر بازیار رییس مرکز آموزش عالی دولتی ممسنی نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های واحد دانشگاهی تحت مدیریت خود و تاکید بر توسعه و ارتقای کیفی خدمات آموزشی این مرکز، خواستار موافقت، تصویب و راه اندازی چند رشته جدید برای این واحد دانشگاهی شد.
 
در این دیدار همچنین دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز با بیان برخی سیاست های اصولی و راهبردی این وزارتخانه تصریح نمود که جایگاه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به عنوان نهاد ملی تقویت خواهد شد. وی تصریح نمود که توسعه متوازن و هدفمند مدنظر است و رشته های مفید توسعه خواهند یافت. وی بااشاره به اینکه عمر بعضی رشته ها به سر آمده و در مورد آنها اقبالی وجود ندارد تاکید کرد که به رشته های پرتقاضا و پرکاربرد توجه بیشتری شود و رشته های جدید و بین رشته ای تاسیس شوند.
 
 همچنین در این دیدار مسائل و امور توسعه و بودجه مرکز آموزش عالی دولتی ممسنی با توجه به شرایط موجود به سمع و نظر وزیر علوم رسید و ایشان در خصوص ترمیم بودجه این مرکز و جذب 6 نفر هیات علمی برای آن قول مساعدت و همکاری داد.